Zabudowa w stylu angielskim

Szafa – Bytom

Materiały

Korpus
laminat Egger W980 Biały Platynowy
Elementy widoczne
Dąb bielony
Okucia
prowadnice szuflad: Blum Tandem
pozostałe akcesoria: Blum, Wurth

Montaż – listopad 2016

W zakresie prac
projekt, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt i opracowanie techniczne
Łukasz Bernaciak
Montaż
Włodek Sitnikow, Łukasz Bernaciak

Przebieg prac

Zostaliśmy poproszeni o zaprojektowanie i wykonanie kompletu mebli do domu jednorodzinnego, urządzonego w stylu angielskim.
Zastaliśmy dom urządzony mniej więcej w połowie. W kolorystyce dotychczasowego wyposażenia domu przeważała biel. Wiele akcentów nawiązujących do angielskiej klasyki widocznych na drzwiach, ościeżnicach, schodach a nawet ścianach.

Meble miały nawiązywać do stylu i oczywiście jak najlepiej spełniać swoją funkcjonalną powinność. Zaproponowaliśmy następujące rozwiązanie przedpokoju:

05 03
05 02
05 01

Układ trzech elementów został podzielony klasycznie i wzbogacony o pilastry niepomniejszające kubatury użytkowej mebli. Nie mogło zabraknąć koron i dodatkowych listew imitujących klasyczne zdobienia gzymsów.
W kolejnym kroku zrezygnowaliśmy z poziomych podziałów bryły szafy po środku na rzecz miejsca dla długich rzeczy znajdujących się na wieszakach. Eksperymentalnie spróbowaliśmy podnieść szafę o jeden poziom pawlaczy.

03 03
03 02 1
03 01 2

W przeciwieństwie do całej reszty eksperyment z podniesieniem szafy nie znalazł aprobaty. Przystąpiliśmy zatem do sporządzenia dokumentacji wykonawczej. Pojawiło się kilka niestandardowych detali, które wymagały dodatkowej ekspozycji. Całość przedstawiliśmy następująco:

Projekt siedziska i płyty naściennej otrzymał kosmetyczne poprawki wymiarowe. Dodaliśmy półkę nad wieszakami i zastosowaliśmy nieco bardziej wyszukane wieszaki z kolumbijskiego drewna bejcowane na kolor brunatny.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Efekt końcowy

Zabudowa w stylu angielskim – odsłona II
Rozkładany stół w technologii HPL