Zabudowa w stylu angielskim – odsłona II

Szafa – Bytom

Materiały

Korpus
laminat Egger W980 Biały Platynowy
Elementy widoczne
laminat KP K101 SE Biały
Okucia
prowadnice szuflad: Blum Tandem
pozostałe akcesoria: Blum, Wurth

Montaż – listopad 2016

W zakresie prac
projekt, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt i opracowanie techniczne
Łukasz Bernaciak
Montaż
Włodek Sitnikow, Łukasz Bernaciak

Przebieg prac

Zostaliśmy poproszeni o zaprojektowanie i wykonanie kompletu mebli do domu jednorodzinnego, urządzonego w stylu angielskim.
Zastaliśmy dom urządzony mniej więcej w połowie. W kolorystyce dotychczasowego wyposażenia domu przeważała biel. Wiele akcentów nawiązujących do angielskiej klasyki widocznych na drzwiach, ościeżnicach, schodach a nawet ścianach.

Meble miały nawiązywać do stylu i oczywiście jak najlepiej spełniać swoją funkcjonalną powinność. Projekt obejmował trzy szafy, z których ta miała być najbardziej reprezentacyjną.

Przestrzeń została wykorzystana maksymalnie. Uzyskujemy dostęp do niewygodnych przestrzeni pod skosem sufitu poprzez zastosowanie zeskosowanych frontów i zawiasów pozwalających na otwarcie frontów niemalże pod kątem 180′. Wewnętrzne podziały szafy wynikają wprost z proporcji skośnego układu i równych podziałów segmentów w poziomie.
Postanowiliśmy wyróżnić szafę poprzez dwa subtelne zabiegi. Było to wysunięcie środkowej części i dodanie poziomej listwy na standardowej wysokości blatu. Nasuwa to na myśl portale, często akcentujące wejścia do obiektów architektury, później wystające, centralne segmenty zabudów ściennych i pamiętnych, starych meblościanek.
Początkowo fronty przybrały postać lżejszych wizualnie ramiaków, jednak finalnie, ze względów ekonomicznych, klient zdecydował o frontach gładkich.

Szafy w mniej reprezentacyjnych pokojach zostały zorganizowane podobnie, jednak bez elementów wyróżniających.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Proces realizacji

Efekt końcowy

Skosy przytłaczają a garderoba wciąż lekka
Zabudowa w stylu angielskim