Pytania i odpowiedzi

Czym dokładnie zajmuje się firma?

Projektujemy i wykonujemy meble na zamówienie. To, co lubimy najbardziej, to jest zaprojektowanie od zera zabudowy meblowej oraz jej wykonanie. Możemy oczywiście poprzestać tylko na jednym etapie – tylko projekt lub tylko wykonanie. Specjalizujemy się w zabudowach do pomieszczeń mieszkalnych i biurowych – meble kuchenne, szafy zabudowane, meble do sypialni, salonu, przedpokoju, regały, garderoby, komody, biurka. Jeśli macie Państwo jakiś szczególnie ciekawy i nieznany nauce pomysł na meble – prawdopodobnie będziemy w stanie je wykonać.

Jakie są terminy realizacji?

Wiele zależy od zakresu prac i doboru materiałów. Znaczenie ma też nasz aktualny harmonogram prac a także możliwość wykonania technicznego pomiaru pomieszczeń w których będą wykonywane meble. Każdorazowo przy wykonywaniu oferty podajemy spodziewany termin realizacji.

Jak często zdarzają się opóźnienia?

Wyjątkowo rzadko. Prowadzimy codzienne planowanie i monitorowanie prac za pomocą autorskich rozwiązań elektronicznych, co pozwala nam w każdej chwili mieć dokładny wgląd w sytuację terminową wszystkich realizowanych i planowanych zleceń. Dla naszych Klientów oznacza to tylko tyle, że informacji o terminach nie wyciągamy z sufitu. Jeśli informujemy, że jesteśmy w stanie zrobić coś w 4 tygodnie, to jesteśmy to w stanie zrobić w 4 tygodnie.

Czy koncepcje i wyceny są płatne?

Jeśli Klient zwraca się do nas z gotowym projektem (np. wykonanym przez zewnętrznego projektanta), wyceniamy zrealizowanie tego projektu wstępnie bez konieczności oględzin docelowych pomieszczeń. Taka wycena jest bezpłatna a projektowanie nie jest konieczne, o ile projekt jest zrobiony na tyle rzetelnie, że jednoznacznie określa wszystkie elementy zabudowy. Jeśli projekt wymaga ponownego narysowania albo w ogóle jeszcze nie powstał – jesteśmy w stanie zaprojektować zabudowy od zera oraz udostępnić taki projekt do dowolnego wykorzystania. Taka usługa jest wykonywana po wpłacie kaucji – zazwyczaj około 5% szacowanej ceny zabudowy. Jeśli meble będą u nas realizowane – kaucję odliczamy od ceny, zatem projekt okazuje się być darmowy.

Wstępna wycena jest możliwa również wtedy, kiedy docelowe pomieszczenie jest przed lub w trakcie budowy a Klient nie posiada projektu zabudowy. Wtedy często bazą do wyceny jest plan budynku i wywiad z Klientem. Taka wycena również jest bezpłatna.

Planuję budowę domu, mam już projekt. Kiedy najlepiej zwrócić się z zapytaniem o meble?

Im wcześniej – tym lepiej. Najlepiej zanim powstanie projekt instalacji wod-kan i elektrycznej. Zabudowa kuchenna jest skomplikowanym produktem, wymaga podłączeń elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, gazowych. Jeżeli mamy możliwość decydować o rozmieszczeniu instalacji – mamy dużą swobodę w projektowaniu. Wówczas powstają najlepsze i najciekawsze projekty.

Podobnie rzecz się ma w przypadku mieszkań. Najlepiej projektować meble kuchenne zanim jeszcze ruszą prace instalacyjne. Nie ma nic gorszego, niż przerabiać nowe instalacje tylko dlatego, że nie dopilnowaliśmy właściwej kolejności działania. Przy gotowych pomieszczeniach z już gotowymi instalacjami bez możliwości zmian projektowanie jest już bardzo trudne. Większość ciekawych pomysłów jest już, niestety, nie do zrealizowania bez zmian w instalacjach.

Jestem projektantem wnętrz. Jesteście zainteresowani współpracą?

Bardzo lubimy projektantów wnętrz, gdyż za ich sprawą w świadomości Klientów zostają zapoczątkowane ciekawe i niecodzienne pomysły. A ciekawe i niecodzienne pomysły są tym, co zachwyca nas najbardziej. Dlatego też zapraszamy wszystkich projektantów wnętrz do owocnej i długotrwałej współpracy!