Nowoczesna kuchnia Chorzów

Standardowo? Wyjątkowo!

Materiały

Elementy gładkie
akryl Rehau Bianco 1895L i laminat Egger W908 Biały bazowy
Elementy usłojone
laminat Egger H3309 ST28 Dąb Gladstone piaskowy
Blat i okładzina ścienna
płyta kompaktowa Abet Laminati 410 biały, rdzeń biały, struktura Climb
Okucia
Blum Clip Top i Clip Tpo Blumotion
szuflady: Blum TandemBox Antaro tip-on blumotion
uchwyty: Zobal U-9

Montaż – czerwiec 2019

W zakresie prac
projekt, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt
Łukasz Bernaciak
Opracowanie techniczne
Włodek Sitnikow
Montaż
Krzysztof Rychły, Sebastian Bil, Marcin Aleksy, Maciej Owczarek

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu jedną z naszych kuchennych realizacji. Projekt zawiera kilka osobliwych szczegółów i nietypowych rozwiązań, dzięki którym z pewnością zaskarbi sobie uwagę niejednego miłośnika dobrze skomponowanego minimalizmu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą realizacją.

Przebieg prac

Inwestycja jest zlokalizowana w mieszkaniu w zabudowie szeregowej na jednym ze strzeżonych osiedli w Chorzowie. Układ zabudowy szeregowej najczęściej determinuje usytuowanie kuchni po stronie wejścia do mieszkania, tuż przy przedpokoju. W tym przypadku nie było inaczej. Zaprojektowanie kuchni w takim wnętrzu stawia przed projektantami wyzwanie w formie stworzenia funkcjonalnej przestrzeni, która jednocześnie jest reprezentacyjną formą witającą domowników i gości tuż po wejściu do mieszkania. Dla urozmaicenia cała zabawa rozgrywa się na ciasnym połączeniu przedpokoju i kuchni.

W porozumieniu z klientem na połączeniu pomieszczeń zaproponowaliśmy nieduży barek z krzesłami, który w założeniu będzie gromadził życie domowników przed południem i pozwalał skupić dzieci jedzące śniadanie tuż przy krzątających się w kuchni rodzicach.

Za barkiem zaproponowaliśmy mocne uderzenie wizualne w postaci czarnej zabudowy wokół lodówki SBS. Pozostała część zabudowy uderza prostotą a czystość białych form miała być przełamana elementami w ciepłym kolorze drewna.

Zasadnicza koncepcja układu pozostała bez zmian. W efekcie siły przyzwyczajeń przyszłych użytkowników jedynie zmywarka zmieniła swoją lokalizację i powędrowała na przeciwległą ścianę.

Kontynuowaliśmy proces upraszczania wnętrza. W efekcie pozbyliśmy się kilku zbędnych cięć a ilość uchwytów w pomieszczeniu została ograniczona do trzech. Szczególnie kłopotliwe okazało się rozwiązanie układu okładzin ściennych. Pod rozwagę były brane duże białe kafle, okładziny z płyty meblowej a także z materiału blatu w przypadku granitu lub cienkiej płyty kompaktowej. Próby wyważenia układu na ścianie z oknem pociągały za sobą zmiany formy szafek wiszących. Poniżej kilka z zaproponowanych rozwiązań.

W początkowym założeniu czerń słupków miała skutecznie zamaskować czerń lodówki tworząc z nią jedną całość. Do gry weszła jednak możliwość zmiany lodówki w niedalekiej przyszłości, a ta niekoniecznie musi być czarna. Pojawiły się zatem propozycje zabudowy w dekorze drewna. Dodatkowo, w opozycji do witryny przy piekarniku, z lewej strony pojawił się pas lamelek nawiązujący do tych zaprojektowanych we wnęce sufitowej. Poniżej kilka opcji słupkowych.

Po ostatnich szlifach kolorystycznych układ zabudowy został uznany za dobry a my ruszyliśmy z realizacją. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Efekt końcowy

Kuchnia Stare Gliwice
Czeczoty