Studio Dentico

Gabinet dentystyczny – Czerwionka

Materiały

Fronty
akryl Rehau biały mat
Korpusy
laminat Egger W908 biały gładki
Blat
laminat Egger F029 granit vercelli
Okucia
zawiasy: Blum Clip Top Blumotion
szuflady: Blum Tandembox Antaro
uchwyty: Zobal U-9

Montaż – kwiecień 2018

W zakresie prac
projekt, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt i opracowanie techniczne
Włodek Sitnikow
Montaż
Krzysztof Rychły, Marcin Aleksy

Przebieg prac

Aranżacja gabinetów dentystycznych nigdy nie jest sprawą prostą. Z jednej strony należy się wpasować w szereg wymagań technicznych stawianych tego typu pomieszczeniom – z drugiej zaś należy zachować jednolity styl i estetyczny i funkcjonalny układ. Co zaś najważniejsze – trzeba pilnować tego, aby efekt końcowy był zgodny z oczekiwaniami ludzi, którym w danym miejscu przyjdzie pracować.

Niniejsza realizacja została wykonana w Czerwionce Leszczynach, w nowo wybudowanych pomieszczeniach. Należało wykonać zabudowy meblowe recepcji oraz dwóch gabinetów. Wszystko zaczęło się, jak zwykle, od wstępnej koncepcji:

Od razu na prośbę Klienta zostały wprowadzone zmiany – dodano kilka szafek wiszących, zmieniono szczegóły w recepcji i gabinetach:

Recepcja po zmianach w dalszym ciągu stanowiła pewien problem. Zastanawialiśmy się, wspólnie z Klientem, nad zasadnością wykonywania tak skomplikowanych giętych kształtów. Z jednej strony zdecydowanie zwiększało to koszt całej realizacji, z drugiej zaś strony wprowadzało pewien nieład w minimalistycznej koncepcji opartej na płaskich powierzchniach i prostych kątach.

Dodatkowym tematem do dyskusji stała się duża ściana naprzeciw recepcji. Pojawiały się u nas uzasadnione podejrzenia, że jeśli nie zadbamy o zabezpieczenie tejże ściany czymkolwiek – będzie ona bardzo mocno narażona na zabrudzenia i uszkodzenia po rozpoczęciu użytkowania pomieszczeń. Zatem wystąpiliśmy z propozycją wykonania na ścianie okładzin ściennych w dekorze recepcji.

Ostateczna koncepcja prezentuje się tak:

Na samym końcu dostaliśmy od Klienta projekt ostatecznego logo, które zostało wykonane i przyklejone na okładziny ścienne.

Proces realizacji

Efekt końcowy

Surowo, a jak przytulnie
Wnętrza z pomarańczą