Wnętrza z pomarańczą

Gabinet dentystyczny – Katowice

Materiały

Fronty
akryl Rehau biały połysk
Korpusy
laminat Egger W908 SM Biały gładki
Blaty
laminat Egger U960 onyx szary
Okucia
zawiasy: Blum Clip Top Blumotion
szuflady: Blum Tandembox Antaro
uchwyty: Zobal U-9

Montaż – marzec 2018

W zakresie prac
projekt, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt
Łukasz Bernaciak
Opracowanie techniczne
Włodek Sitnikow
Montaż
Krzysztof Rychły, Marcin Aleksy, Włodek Sitnikow, Łukasz Bernaciak

Przebieg prac

Założenia poczynione w projektowaniu tej zabudowy były proste i zrozumiałe – Klient miał jasne wyobrażenie co  do układu mebli i dominującej kolorystyki. Miło być dużo białego z pomarańczowymi akcentami. Zabudowa miała obejmować w sumie 3 pomieszczenia – dwa gabinety dentystyczne oraz jedno pomieszczenie sterylizatorni. Zaproponowaliśmy pierwszą koncepcję tego typu:

Koncepcja została pozytywnie zaopiniowana i dostaliśmy wskazanie, żeby realizować w takiej postaci. W czasie tworzenia dokumentacji wykonawczej pojawiły się jednak wątpliwości, co do zasadności używania aż tak dużych płaszczyzn w kolorze pomarańczowym. Postanowiliśmy nieco zmienić podejście i zaproponowaliśmy Klientowi inną koncepcję, w której blaty z pomarańczowych zostały zamienione na szare, zaś głównym dominującym akcentem pomarańczy stały się uchwyty – które to planowaliśmy pomalować proszkowo (oczywiście w standardowych kolorach uchwytu na próżno można szukać tego typu pomarańczowego koloru). Koncepcja wyglądała tak:

Koncepcja spotkała się po raz kolejny z pozytywną opinią. Mogliśmy zatem przystępować do realizacji. Jak zwykle sporządziliśmy dokumentację wykonawczą, która została przedstawiona Klientowi do akceptacji.

Proces realizacji

Efekt końcowy

Studio Dentico
Białe szaleństwo na całego