Szafa Knurów Wiosenna

Szafa zabudowana z frontami w dekorze dębu

IMG 8655
Zakres prac
W zakresie prac znajdowało się zaprojektowanie i wykonanie szafy zabudowanej w technologii frontów uchylnych bez uchwytów.
Wykonawcy projektu
Projekt – Łukasz Bernaciak
Opracowanie techniczne – Krzysztof Rychły
Zespół montażowy – Marcin Aleksy, Maciej Owczarek, Michał Żmuda
Termin wykonania
maj 2021
Materiały

Korpusy i fornty
Egger U899 ST9 Czerń aksamitna
Egger H3303 ST10 Dąb Hamilton naturalny

Tapicerka
RICO 13 czarna

Akcesoria
Zawiasy BLUM Blumotion
Szuflady BLUM Tandem
Podnośniki BLUM Aventos HK-XS
Pantografy AMBOS LIFT

Tym razem opowieść zaczniemy od końca, bo układ funkcji w tej szafie został podporządkowany temu jak szafa się prezentuje.

Na płaszczyźnie frontów, rozpostartych na niemal całej wysokości pomieszczenia, zauważamy trzy prostokąty. Do środka dostajemy się właśnie przez nie. Czarne tło prostokątów jest tworzone przez szuflady znajdujące się wewnątrz szafy w odpowiednich miejscach. Wprawne oko zauważy, że szerokości frontów szafy są różne – jest to rozwiązanie kolizji z lampami sufitowymi.

Zabudowa rozpięta jest na przestrzeni całej wnęki o długości niespełna 4,5m. Mieści sporo ważnych funkcji i oprócz przechowywania ubrań jest też siedziskiem, szafą na buty oraz miejscem na przedpokojowe drobiazgi. Znajdziemy tutaj także wieszaki na podręczne ubrania a nawet kącik gospodarczy i to całkiem spory. Jakby tego było mało mamy jeszcze schowek sprytnie ukryty nad siedziskiem.

Uzupełnieniem zabudowy są lamele w salonie. Oprócz celowego podziału ściany pełnią w tym miejscu funkcję ochronną przy stole jadalnym.

Kuchnia i salon Pilchowice
Mieszkanie Zabrze Pawłów