garderoby

  1. Strona główna
  2. chevron_right
  3. Portfolio

Dom Mikołów

Zakres prac
Komplet mebli do domu w Mikołowie. W naszym zakresie prac znajdowało się opracowanie koncepcji, dokumentacji technicznej, produkcja oraz montaż mebli.
Wykonawcy projektu
Projekt – Łukasz Bernaciak
Opracowanie techniczne – Włodzimierz Sitnikow
Produkcja i montaż – Marcin Aleksy, Sebastian Bil, Mateusz Bomastik, Maciej Owczarek
Termin wykonania
styczeń 2021
Materiały
Korpusy
Egger W1000 biały
Egger U963 szary diamentowy
Egger U775 szary biały
Elementy widoczne
Akryl Rehau 2103L
Lakier matowy RAL9003
Płyta powlekana miedzią Krono AL05
Blaty
Spiek kwarcowy Forma System

Zawiasy Blum Clip Top i Clip Top Blumotion
Uchwyty listwy korytkowe Schuco
Szuflady Blum Legrabox, blum Movento
Kosze Peka Dispensa
Oświetlenie Hafele LOOX

Salon
Kuchnia
Łazienki
Garderoby
[/vc_column_inner][/vc_row_inner]
Pokoje dzieci

Mieszkanie Knurów Wiosenna

Zakres prac
Komplet mebli do mieszkania w Knurowie. W naszym zakresie prac znajdowało się opracowanie koncepcji, dokumentacji technicznej, produkcja oraz montaż mebli.
Wykonawcy projektu
Projekt – Łukasz Bernaciak
Opracowanie techniczne – Włodzimierz Sitnikow
Produkcja i montaż – Krzysztof Rychły, Marcin Aleksy, Maciej Owczarek, Sebastian Bil, Mateusz Bomastik
Termin wykonania
czerwiec 2020
Materiały
Laminaty
Egger U899 ST9 Czerń aksamitna
Egger H3303 ST10 Dąb Hamilton
naturalny

Egger W1000 ST9 Biały premium
Płyty akrylowane
Rehau 1903L Moro, czarny
matowy

Rehau 1895L Bianco, biały matowy
Blaty
Płyta kompaktowa Forner 3190 Czarny
Zawiasy Blum Clip Top i Clip Top Blumotion
Uchwyty
listwy korytkowe Schuco
Zobal UKW-5, UKW-24, UKW-7
Szuflady Blum TandemBox Antaro, blum Tandem, blum Movento

Tym razem opowiemy Państwu o realizacji zabudów meblowych, które wykonaliśmy kompleksowo do niemal całego mieszkania. Podobno na pierwszy rzut oka widać, że to mieszkanie kawalera. Ale czy na pewno każdy kąt na to wskazuje? Przyjrzyjmy się temu bliżej.
Mieszkanie znajduje się w Knurowie w nowo wybudowanym budynku wielorodzinnym. Kuchnia otwarta na salon to już raczej rozwiązanie powszechne. Tutaj układ mieszkania zaskakuje bardziej bo w sypialni znajdziemy osobne pomieszczenie garderoby.

Przedpokój

Wisząca szafa to świetne rozwiązanie do małych przedpokoi. Pozwala na szybkie i skuteczne schowanie często używanych butów zwykle rozstawionych po wszystkich kątach przy wejściu. Na uwagę zasługuje też schowek ukryty za płytą z wieszakami za siedziskiem.

Kuchnia

Ten cienki blat to płyta kompaktowa. W tym przypadku Forner o grubości 10 mm. Jest czarna ale dzięki swojej strukturze wybaczy więcej niż niejeden wzorzysty blat. Okruszki pewnie będą przeszkadzać nawet kawalerowi ale o problemie rys raczej możemy zapomnieć. Przednia krawędź blatu została mocno zeskosowana co wrażeniowo czyni ją jeszcze cieńszą.

Otwieranie większości frontów w zabudowie stojącej odbywa się za pomocą listwy korytkowej. Fronty zabudowy wiszącej otwieramy poprzez ich podchwyt. W zabudowie słupkowej fronty poniżej sprzętu AGD a także fronty lodówki posiadają elektryczne systemy otwierania.

Na uwagę zasługuje szafka wisząca nad płytą grzewczą. Razem z otwartymi półkami po jej prawej stronie skutecznie skrywa komin w narożniku pomieszczenia. Jest dostępna z dwóch stron i jest jednocześnie zabudową okapu.

Sypialnia

Koncepcja przestrzenna złożona jest z dwóch prostych brył: łóżka i ramy wokół niego. Rama posiada kilka funkcji i jest jednocześnie: szafą, pawlaczem, szafkami nocnymi i otwartą półką. Wiszące łóżko zostało osadzone na solidnej stalowej konstrukcji. Ściana z wejściem do pomieszczenia została w całości opłytowana a jedna z okładzin jest wejściem do garderoby.

Gabinet

Wrażenie czystości układu pomieszczenia jest spotęgowane wyraźnym oddzieleniem kolorystycznym przecinających się brył. Ciekawostką jest blat roboczy przewieszony na znacznej długości bez żadnych podpór. Całość spoczywa na solidnej, stalowej konstrukcji.

Łazienka

Trudno o bardziej przemyślaną łazienkę. Niemal każdy element wyposażenia został sprowadzony do prostokreślnej bryły a ilość tych brył ograniczona do minimum. Nawet takie szczegóły jak podręczne gniazda ukryte są w szufladach pod umywalkami a elementy sterowania wkomponowane w słupek skrywający sprzęt pralniczy.
Blat szafki umywalkowej to płyta kompaktowa Forner, ta sama, która została zastosowana na blacie kuchennym. Jest nienasiąkliwa a więc w tym miejscu też sprawdzi się doskonale.

Założenie przestrzenne jest mocno czytelne a płaszczyzny okrojone z najmniejszych szczegółów, które można byłoby uznać za zbędne. Puryzm dotarł tutaj do takiego etapu, w którym staje się wręcz tajemniczy.  Bryły zabudowy są bowiem tak wtopione w mieszkanie, że momentami trudno jest odgadnąć co skrywa za sobą kolejna gładka powierzchnia.
Kolorystyka całego wnętrza ogranicza się do trzech kontrastujących barw. Warto zwrócić uwagę na ilość czerni zastosowanej w zabudowach i przy tej okazji obalić mit głoszący o konieczności ciągłego ich sprzątania. A może to jest właśnie efekt kawalerski?

Przedpokój

Kuchnia

Sypialnia

Gabinet

Łazienka

Przedpokój
Kuchnia
Łazienka
Sypialnia i garderoba
Gabinet

Meble dla domu w Zabrzu

Zakres prac
Meble dla domu w Zabrzu wykonane w oparciu o własne koncepcje. W naszym zakresie prac znajdowało się opracowanie koncepcji, dokumentacji technicznej, produkcja oraz montaż gotowych mebli.
Wykonawcy projektu
Projekt – Łukasz Bernaciak
Opracowanie techniczne – Włodzimierz Sitnikow
Produkcja i montaż – Marcin Aleksy, Maciej Owczarek
Termin wykonania
styczeń 2020
Materiały
Korpusy
Egger W908 SM Biały bazowy
Egger U708 ST9 Szary Jasny
Egger U899 ST9 Cosmos szary

Korpusy z dekorem drewna
Egger H1113 ST10 Dąb Kansas brązowy
laminat Egger H3303 Dąb Hamilton naturalny
płyta fornirowana dębem naturalnym

Zawiasy Blum Clip Top i Clip Top Blumotion
Podnośniki Blum Aventos
Szuflady Blum TandemBox Antaro i blum Tandem
Kosz Cargo Peka Snello

Meble dla domu Zabrzu.

Zapraszamy do zapoznania się z wnętrzem nowo wybudowanego domu jednorodzinnego w Zabrzu. W tej realizacji wykonaliśmy:

  • meble kuchenne
  • meble do garderoby
  • meble łazienkowe
  • zabudowa meblowa przedpokoju
  • zabudowa meblowa wiatrołapu
  • szafkę RTV

Większość zabudów zlokalizowana jest na parterze. To właśnie tutaj rozgrywa się większa część życia mieszkańców. Na piętrze znajdują się pokoje indywidualne i sypialnia z garderobą. Poniżej przedstawiamy rzut parteru z zaznaczonymi przestrzeniami przeznaczonymi pod zabudowy stałe.

Zacznijmy od kuchni. Układ zabudowy w kształcie litery C z zespolonym półwyspem to już klasyka. Jest tu jednak kilka elementów, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Jednym z nich jest lodówka Samsunga z serii Kitchen Fit czyli sprzęt wolnostojący, który można obudować zachowując jedynie niewielkie szczeliny technologiczne. Lodówka wentylowana jest przez otwór w ścianie znajdującej się obok niej. Słabiej dostępna przestrzeń zabudowy pod blatem półwyspu została zagospodarowana na kosz cargo i otwarte półki dostępne od salonu.
W zabudowie dominuje biała bryła z frontami frezowanymi wewnętrznie w delikatne ramiaki. Pozostałe elementy to zupełnie inna historia. Mamy tutaj szklany okap, szafki w całości w formie czarnych witryn, stalowe, czarne lampy nad stołem i taką samą nogę półwyspu. Całość spaja ceglana ściana, znajdująca się nad blatem i dopełniająca loftowego klimatu.

Nieopodal kuchni napotykamy na zabudowę RTV. Znaczna jej część znajduje się pod nieregularną żelbetową konstrukcją schodów. Wizja klienta polegała na tym, żeby do przestrzeni pod schodami prowadziło przejście zupełnie niewidoczne po zamknięciu. Postanowiliśmy zbudować ruchomy regał schowany za frontem. Nawet po otwarciu frontu nic nie wskazuje na to, że regał ma podwójne dno.
Stylistyka zabudowy RTV mocno nawiązuje do kuchni. Zastosowaliśmy te same materiały. Fronty, co prawda, nie mają formy ramiaków ale wysoki front słupka otrzymał dodatkowe frezy, które dzielą go na mniejsze płaszczyzny i kontynuują podziałóy zabudowy pod blatem.

Wnęka na końcu przedpokoju wypełniona jest w całości czarną szafą. Uspokajamy wszystkich, którzy pomyśleliby, że taka duża i taka czarna szafa w takim małym pomieszczeniu będzie zbyt duża, zbyt czarna i zbyt ciężka. Nic bardziej mylnego! W rezultacie otrzymaliśmy ścianę kryjącą w sobie garderobiane skarby, która nie sprawia wrażenia czegoś wstawionego do pomieszczenia. Kolejny raz mamy potwierdzenie na to, że zabudowa poprowadzona od ściany do ściany i od posadzi do sufitu znacznie ją odciąża i nie przeszkadza w tym nawet to że jest w całości czarna.
Duże płaszczyzny frontów szafy zostały podzielone na mniejsze poprzez dodatkowe frezowanie. Nawiązujemy tym samym do wykończeń zabudów w pozostałych pomieszczeniach.

Szafa w wiatrołapie to esencja funkcjonalności tego pomieszczenia. Mamy zamkniętą przestrzeń z drążkiem i półkami oraz otwartą przestrzeń z wieszakami, siedziskiem i elementem przykuwającym uwagę. Od samego wejścia do domu w oczy rzuca się fornirowana wnęka. Płyta za wieszakami jest barwiona na czarno w objętości i dodatkowo frezowana. W efekcie otrzymaliśmy wzór składający się z pionowych pasów wychodzących z czarnej podstawy siedziska i kilku punktów pomiędzy nimi. Wszystko to na tle naturalnego, matowego dębu.

Wyposażenie łazienki na piętrze to dwie szafki mieszczące w sobie wszystkie te podręczne rzeczy, które są tu zazwyczaj potrzebne.

Garderoba przy sypialni niemal w całości mieści się pod dużym skosem. Zamiast wypełniać pomieszczenie zabudową i zaślepiać wszystkie zakamarki, poszliśmy w minimalną ilość płyty. W niektórych przypadkach, takich jak ten, odejście meblem od skomplikowanych krzywizn ścian pozwala użytkownikom lepiej wykorzystać przestrzeń.

Meble kuchenne
Meble do salonu – szafka RTV
Meble do przedpokoju
Wiatrołap
Meble łazienkowe
Meble do garderoby

Surowo, a jak przytulnie

Materiały

Fronty, korpusy, blat
płyta MDF lakierowana matowa,
laminat Egger U708 Szary Jasny,
laminat Egger U899 Cosmoss Szary,
laminat Egger H1180 Dąb Halifax Naturalny
Okucia
zawiasy: Blum Clip Top i Clip Tpo Blumotion
szuflady: Blum Tandem Box Antaro, Blum Tandem
system otwierania frontów: Blum Tip-on, podchwyt, uchwyty listwowe

Montaż – styczeń 2018

W zakresie prac
konsultacja projektu, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt
Iwona Bryś, Łukasz Bernaciak
Konsultacja projektu i opracowanie techniczne
Łukasz Bernaciak, Włodek Sitnikow
Montaż
Krzysztof Rychły, Włodek Sitnikow, Marcin Aleksy, Łukasz Bernaciak

Przebieg prac

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu realizację mebli do domu jednorodzinnego w Czekanowie. Koncepcja wnętrza domu została wcześniej przygotowana przez studio projektowe DBdesign. My zostaliśmy poproszeni o weryfikację rozwiązań zastosowanych w projekcie i o wykonanie całości zabudów.  Poniżej rzut i wizualizacje koncepcji  wnętrza.

Główna przestrzeń domu czyli salon i otwarta kuchnia zostały zaprojektowane w całości w schemacie wyspowym. Układ rozpoczyna wyspa kuchenna, dalej mamy strefę jadalną ze stołem a na końcu strefę wypoczynku z siedziskiem i niskim stolikiem. Zabudowy naścienne w salonie w swej prostej formie sprytnie zamykają wiele funkcji takich jak telewizor, kominek, przeszklony barek, mnóstwo półek i szuflad.

Zabudowa tworzy całość z częścią przedpokoju. Podobny zabieg da się zaobserwować w zabudowach pozostałych pomieszczeń – bryły nierzadko przenikają się ze sobą lub przenikają przez ściany do sąsiednich pomieszczeń tworząc wrażenie ciągłości. Zachęcamy do poszukiwania tych płynnych przejść formy na wizualizacjach.

Rzuca się w oczy trójpodział kolorystyczny. Mocny, drewnopodobny akcent wybija się na tle szarości i czerni a całość dopełniona jest bielą ścian i wykończeń. Prostota form jest na tyle silna że nie są w stanie jej zakłócić liczne błyskotki obecne w wyposażeniu wnętrza. Na szczególną uwagę zasługuje sufit w centralnej przestrzeni domu. Szereg czarnych pasów akcentuje główne przejście pomiędzy przedpokojem i salonem.

Układ zabudów w pomieszczeniach przedpokoi, kuchni i spiżarki pozostał bez większych zmian. Przebudowaliśmy nieco strukturę zabudowy naściennej w salonie – inaczej zorganizowaliśmy przestrzeń w narożniku i po obu stronach kominka. Przedstawiamy kilka widoków opracowania dokumentacji wykonawczej.

Stół w salonie przybrał formę drewnianej, rozsuwanej skrzyni na stalowych nogach „płozach”. Czarna stal powtarza się także w wieszakach zlokalizowanych na wprost wejścia głównego.

Pomieszczenie garderoby nie zostało wcześniej zaprojektowane. Zaprojektowaliśmy go my.

Przestrzeń garderoby niemal w całości została zaprojektowana w konstrukcji szkieletowej opartej na stalowych rurach. Staraliśmy się użyć jak najmniejszej ilości ciężkich wizualnie elementów, żeby ciasne pomieszczenie nie sprawiało wrażenia zagraconego. Jedyne zamknięte przestrzenie to trzy boxy z szufladami. Te boczne wyposażyliśmy w niskie szufladki z wkładami na biżuterię.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Proces realizacji

Efekt końcowy – salon i kuchnia

Efekt końcowy – przedpokoje

Efekt końcowy – spiżarka

Efekt końcowy – garderoba i sypialnia

Efekt końcowy – łazienka

Skosy przytłaczają a garderoba wciąż lekka

Materiały

Całość
laminat Egger W980 Biały Platynowy
Okucia
Wurth

Montaż – listopad 2016

W zakresie prac
projekt, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt i opracowanie techniczne
Łukasz Bernaciak
Montaż
Włodek Sitnikow, Łukasz Bernaciak

Przebieg prac

Przedstawiamy Państwu garderobę zaprojektowaną w pomieszczeniu o rzucie prostokąta z mocno ściętym sufitem. Pomieszczenie miało być użytkowane przez dwie osoby.
Zaproponowaliśmy dwie proste, symetryczne zabudowy po lewej i po prawej stronie od wejścia. Ściany w pomieszczeniu były nadzwyczaj proste więc pokusiliśmy się o wykonanie zabudowy prawie bez blend – listew wypełniających przestrzeń pomiędzy meblem a ścianami.
Każda ze stron zabudowy musiała składać się przynajmniej z dwóch segmentów – inaczej nie byłoby możliwe wstawienie mebli do pomieszczenia. Zależało nam na tym, żeby segmentowe podziały bryły nie zdominowały przestrzeni i nie poszatkowały jej zbyt mocno. Postanowiliśmy stosować drążki szafowe zamiast niektórych pionów płytowych. Nie wstawiliśmy też żadnych szuflad w samych zabudowach i zestawiliśmy je w jednej komodzie ustawionej pomiędzy nimi, na wprost od wejścia.

Okazało się, że wyrzucenie szuflad z zabudów i stosowanie drążków jako pionów dało świetne efekty. Ilość możliwości zagospodarowania przestrzeni w zabudowach znacznie wzrosła a układ nabrał sensu. Wizualnie zabudowa stałam się dużo lżejsza.
Ogólna koncepcja pozostała bez zmian. Jedna strona zabudowy nieco zmieniła swój układ.

Przygotowaliśmy rysunki wykonawcze i zabraliśmy się do pracy ?

Proces realizacji

Efekt końcowy