Czarne koty i mnóstwo dobrej roboty

Przedpokój – Mikołów Wojaczka

Materiały

Fronty
płyta MDF lakierowana, matowa
Korpusy
laminat Egger U899 Cosmos Szary
Okucia
zawiasy: Blum Clip Top i Clip Top Blumotion
szuflady: Blum TandemBox Antaro Tip-on blumotion
system otwierania frontów: Blum Tip-on

Montaż – listopad 2017

W zakresie prac
projekt, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt i opracowanie techniczne
Łukasz Bernaciak
Montaż
Krzysztof Rychły, Łukasz Bernaciak

Przebieg prac

Przedstawiamy serię projektów do mieszkania w Mikołowie. Mieszkanie stanowi segment zabudowy szeregowej. Poniżej prezentujemy jego projektowany plan z naniesionym zakresem prac.

To opracowanie zawiera projekt zabudowy przedpokoju.

Projekt zakładał zabudowę składającą się z dwóch osobnych części. Szafa znajdująca się przy wejściu, z lewej strony, miała pomieścić mnóstwo butów. Druga, na wprost wejścia, miała być przechowalnią odzieży wierzchniej i dodatkowych akcesoriów odzieżowych. Tworząc koncepcję zabudowy przedpokoju wyszliśmy od najprostszych form, nawiązując do sposobu projektowania pozostałych zabudów w tym mieszkaniu.

Pomysł wizualny był bardzo prosty – wszystko w mieszkaniu oprócz drewnianej podłogi jest białe. Akcenty stanowią ewentualne dodatki. Płaszczyzny zabudów zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby razem ze ścianami tworzyły jednolitą całość. W związku z tym lustro i siedzisko przybrały formę osobnych mebli. Każde z nich otrzymało dodatkową funkcję – lustro stało się wieszakiem na podręczne akcesoria takie jak klucze a siedzisko mobilnym kufrem na przeróżne drobiazgi.

Powtórzyliśmy zabieg kolorystyczny wykorzystany wcześniej w zabudowie kuchennej i wnętrza mebli uzyskały kolor czarny.

W niektórych miejscach zastosowaliśmy czarne szczeliny, które imitują ich podziały, chociaż nie wynikają wprost z wewnętrznego układu. Takie działania pozwalają na stworzenie płaszczyzn frontowych bardziej poukładanych. Dzięki temu przestrzeń jest pozbawiona niepotrzebnych zaskoczeń, bardziej uporządkowana i zdecydowanie łatwiejsza w odbiorze.

Na końcu zajęliśmy się dopieszczeniem szczegółów. Do szafy ubraniowej trafiła dodatkowa wewnętrzna szuflada na drobiazgi a mebel z lustrem został wzbogacony akcentami w postaci zewnętrznych zawiasów i stalowych uchwytów, dopasowanych do czarnych wieszaków.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Proces realizacji

Efekt końcowy

Prostota pełna funkcji
Minimalizm na biało