Wykończenie przedpokoju

Okładziny ścienne – Gierałtowice

Materiały

Korpus i okładziny ścienne
laminat KP D2360 Wiśnia Antyczna
Okucia
prowadnica szuflady: GTV
pozostałe akcesoria: Blum

Montaż – sierpień 2016

W zakresie prac
konsultacja projektu, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt
Adam Wiekiera, Łukasz Bernaciak
Opracowanie techniczne
Łukasz Bernaciak
Montaż
Włodek Sitnikow, Łukasz Bernaciak

Przebieg prac

Zabudowy meblowe traktowane z myślą o całości pomieszczenia to już norma. Tutaj jednak zdecydowaną część zabudów stanowią okładziny ścienne. Efekt jest przynajmniej ciekawy.

Przedstawiamy Państwu nieco oryginalne spojrzenie na, z pozoru, trywialne zagadnienia z zakresu zabudów meblowych.
Pierwszą z nich są okładziny ścienne w przedpokoju domu jednorodzinnego. Podstawową ich funkcją miało być subtelne zamaskowanie liczników. Na ścianie z licznikami miały znajdować się także punkty oświetleniowe i dosyć duża ilość włączników.
Zagadnienie potraktowano w prosty sposób, proponując zabudowanie całej ściany kilkoma pionowymi płytami, z których jedna byłaby uchylana umożliwiając dostęp do liczników.

Na uwagę zasługuje fakt uporządkowania całej przestrzeni poprzez kilka pionowych podziałów, które dodatkowo zostały zaakcentowane aluminiowymi listwami. Dekor płyt został dopasowany do ciepłej barwy drewnianych schodów jesionowych, co uczyniło przedpokój znacznie cieplejszym i zachęcającym. Dodatkowo, dla spotęgowania tego wrażenia, zastosowano żółte światło punktowe, które odbijając się od kakaowych płyt pada na zimny, biały sufit i szarą podłogę.

Drugi koniec biegu schodów został zwieńczony okładzinami ściennymi wykonanymi z luster. Odbicie ma stworzyć wrażenie większej przestrzeni w przedsionku na piętrze a elementem spajającym całość z pozostałą częścią wnętrza jest mała szafeczka w kolorze schodów i posadzki. Dodatkowo szafeczka pełni funkcję źródła prądu – z tego miejsca można odkurzyć wszystkie podłogi na piętrze :).

Efekt końcowy

Rozkładany stół w technologii HPL
Nieduża ale ogromna