Białe szaleństwo na całego

Mieszkanie – Gliwice Bogatki

Materiały

Fronty
płyta MDF lakierowana, matowa
Korpusy
laminat Egger W980 SM Biały
Blaty
laminat Egger H3325 Dąb Gladstone tabak
Okucia
zawiasy: Blum Clip Top i Clip Top Blumotion
podnośniki: Blum Aventos
szuflady: Blum TandemBox Antaro, Blum Tandem
system otwierania frontów: Blum Tip-on, podchwyt, frezy
system frontu chowanego w korpus: Hawa Concepta

Montaż – październik 2017

W zakresie prac
projekt, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt
Łukasz Bernaciak
Opracowanie techniczne
Włodek Sitnikow
Montaż
Krzysztof Rychły, Marcin Aleksy, Włodek Sitnikow, Łukasz Bernaciak

Przebieg prac

Przedstawiamy Państwu realizację mebli do mieszkania w budynku wielorodzinnym na nowowybudowanym osiedlu mieszkaniowym w Gliwicach.
Projekt został sporządzony na podstawie koncepcji zabudów kuchni, pierwszego i drugiego przedpokoju przedstawionych przez klienta w formie poniższych wizualizacji.

Założeniem była minimalistyczna zabudowa w białym, matowym wykończeniu z jedynym akcentem w formie blatu w kolorze ciemnego drewna. Sporządziliśmy szczegółowe projekty wszystkich zabudów.

Kuchnia

Układ kuchni nieco się zmienił w stosunku do pierwotnego założenia. Ściana z prawej strony głównego ciągu kuchennego okazała się być zbyt krótka żeby pomieścić lodówkę i słupek z piekarnikiem. Ten drugi powędrował na lewą stronę. Wyzbyliśmy się drewnopodobnych ramek widocznych w pierwszej koncepcji i wszelkich innych elementów mogących zakłócić czystość płaszczyzn białych, gładkich frontów.

Na uwagę zasługuje narożnik znajdujący się pomiędzy ścianami zabudowy, który całkowicie obudowaliśmy płytami wykonanymi z materiału frontów. Ciekawa jest także zabudowa wolnostojącej lodówki. Jest to model Samsunga z linni Chef Collection który jest dostosowany do zabudowania z zastosowaniem 3-milimetrowych szczelin.

Przedpokój I

Jest to jedna z trudniejszych zabudów przedpokoju jakie dane nam było wykonać. Wszystko przez niefortunne usytuowanie rewizji w ścianie za zabudową, uniemożliwiające poprowadzenie ani jednego nieprzerwanego pionu meblowego na całej rozpiętości mebla. Dodatkowo oczywiście należało umożliwić wygodny dostęp do wszystkich rewizji.
Poprowadziliśmy pion podcięty od tyłu w miejscu, gdzie konieczne było otwieranie górnej rewizji (elektrycznej). Większą część zabudowy zawiesiliśmy a dostęp do dolnej rewizji (wodnej) uzyskaliśmy poprzez wysuwanie dolnego segmentu. Pokazuje to schemat zawarty w projekcie powyżej. Wszystkie nierówności mogące powstać w przyszłości na skutek ruchów obu elementów zabudowy sprytnie ukryliśmy w szczelinie skomponowanej z frezowanymi uchwytami.
Za siedziskiem udało się schować dodatkowe półeczki dostępne jedynie dla wtajemniczonych – domowników :).

Przedpokój II

W tym pomieszczeniu głównym wyzwaniem było pozbycie się kolizji frontu zabudowy z drzwiami do łazienki znajdującymi się na prawej ścianie i otwieranymi w kierunku zabudowy. Problem został rozwiązany poprzez zastosowanie innowacyjnego systemu frontu uchylnego chowanego w korpus zabudowy. Sposób działania systemu dokładnie widać na zdjęciach końcowych – zapraszamy do obejrzenia.
Fronty wypełniają całą przestrzeń zabudowy a po ich zamknięciu widoczne są jedynie niewielkie szczeliny pomiędzy ścianami, podłogą i sufitem.
Konstrukcja zabudowy nad pralką jest wzmocniona, celem pozostawienia możliwości umiejscowienia suszarki nad pralką.

Sypialnia

Szafa w sypialni to klasyczny uchylny mebel wyposażony we wszystko co powinna zawierać funkcjonalna garderoba. Do części damskiej została dodana niska szufladka przydatna zwłaszcza do przechowywania biżuterii i przestrzeń z drążkiem przeznaczona do wieszania długich ubrań.
Fronty wypełniają niemal całą przestrzeń zabudowy a pionowe frezy stanowią charakterystyczne rozcięcia prostej formy.

Po konsultacji projektów z klientem zmianie uległa zabudowa w drugim przedpokoju i sypialni, gdzie nastąpiły niewielkie roszady półek, a w sypialni także lustrzane odwrócenie stron zabudowy.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Proces realizacji

Efekt końcowy – kuchnia

Efekt końcowy – przedpokój I

Efekt końcowy – przedpokój II

Efekt końcowy – sypialnia

Wnętrza z pomarańczą
Szafy projektowane kątomierzem