Wolnostojące ale dopasowane

Salon – Gliwice

Materiały

Korpusy
laminat PFL Legno ciemne
Fronty
płyta MDF lakierowana
Szuflady
Blum Movento Tip-on

Montaż – grudzień 2015

W zakresie prac
projekt, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt i opracowanie techniczne
Włodek Sitnikow
Montaż
Włodek Sitnikow, Łukasz Bernaciak

Przebieg prac

Źródłem inspiracji Klienta w tym projekcie były meble znalezione w otchłani Internetu. Zostaliśmy poproszenie o odpowiedź na pytanie, czy coś takiego da się w ogóle zrobić. Do tego Klient naszkicował regał, który również chciał widzieć jako element do kompletu:

Głównym zadaniem była zatem modyfikacja szafki RTV albo stolika w taki sposób, żeby jedno pasowało do drugiego stylowo. Trzeba było wybrać dominujący styl – inaczej mówiąc zdecydować, co dopasowujemy do czego. Najpierw wybraliśmy styl stolika jako zasadniczy:

001 8

Komentarz Klienta – to nie jest to. Bardziej podoba się styl RTV niż stolika. Szukamy dalej. Robimy mix stylowy.

Komentarz – to jest prawie to. Chciałoby się jednak więcej przestrzeni między szufladami w szafce RTV. Modyfikujemy koncepcję ostatecznie.

Tak, to jest to. Przyjmujemy do realizacji, tworzymy dokumentację wykonawczą. Precyzujemy szczegóły techniczne – półki regału lakierowane obustronnie, blat stolika dzielony, szkło w poziomie blatu, szuflady otwierane na dotyk. Pogrubiane blaty w tym projekcie zostały wykonane w ilości 4 sztuk w całości przez nas. W jednym z nich należało zintegrować czarne szkło. Nie były to proste w produkcji sprawy, ale problemy zostały rozwiązane, efekt końcowy jest zachwycający.

Efekt końcowy

Lakierowany długi blat na poddaszu
Wyjątkowo estetyczny projekt