Prostota pełna funkcji

Łazienka – Mikołów Wojaczka

Materiały

Fronty
płyta MDF lakierowana, matowa
Korpusy
laminat Egger W980 Biały Platynowy
Okucia
zawiasy: Blum Clip Top Blumotion
szuflady: Blum Movento Tip-on blumotion
przegroda prysznicowa: płyta kompaktowa Abet Laminati 410

Montaż – maj 2017

W zakresie prac
projekt, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt i opracowanie techniczne
Łukasz Bernaciak
Montaż
Włodek Sitnikow, Łukasz Bernaciak

Przebieg prac

Przedstawiamy serię projektów do mieszkania w Mikołowie. Mieszkanie stanowi segment zabudowy szeregowej. Poniżej prezentujemy jego projektowany plan z naniesionym zakresem prac.

To opracowanie zawiera projekt zabudowy łazienki.

W małym pomieszczeniu łazienki miały się znaleźć meble posiadające możliwie dużo niezbędnych funkcjonalności. Wszystko po to, żeby ograniczyć do minimum wszelkie inne przedmioty i sprzęty znajdujące się poza meblami.  Do wykorzystania mieliśmy dwie przestrzenie. Jedna nad umywalką, bezpośrednio na ściance zabudowy instalacji, a druga pod umywalką.

Szafka nad umywalką, oprócz przechowywania rzeczy łazienkowych, otrzymała funkcję lustra. W środku zlokalizowaliśmy gniazda elektryczne, aby można było przez cały czas zostawiać szczoteczki do zębów zamknięte wewnątrz.

Szafka pod umywalką otrzymała formę wiszącej kostki z szufladami, przy czym prawa strona miała pełnić funkcję przechowywania rzeczy, natomiast lewa miała otrzymać inne funkcjonalności. Podjęliśmy próbę umieszczenia tam podajnika na ręczniki papierowe i kosza na śmieci z możliwością obsługi bez wysuwania szuflady. Dodatkowo, od strony miski ustępowej, umieściliśmy podajnik na papiery toaletowe.

Całość staraliśmy się utrzymać w stylistyce minimalistycznej, surowej, pozbawionej wszelkich zbędnych cięć i dodatków. Żeby zatem uniknąć stosowania uchwytów szuflady miały otwierać się poprzez naciśnięcie a szafka nad umywalką poprzez podchwyt frontów o ściętych dolnych krawędziach.

Koncepcja przyjęła się bez większych zmian. Wybrana została pięciofrontowa wersja szafki nad umywalką. Klientka zdecydowała także o ograniczeniu szuflad wewnętrznych ze względu na wygodę i szybkość ich użytkowania. W górnej szufladzie dodatkowo pojawiły się gniazda elektryczne do suszarek i innego sprzętu do pielęgnacji. Dzięki temu możliwe było ograniczenie ilości gniazd na ścianach.

Dodatkowo zaprojektowaliśmy ściankę oddzielającą przestrzeń prysznica od reszty łazienki. Przegrodę stanowiły dwie tafle: jedna biała i nieruchoma a druga ruchoma i szklana. Białą taflę wykonaliśmy z płyty kompaktowej HPL.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Proces realizacji

Efekt końcowy

Szafy projektowane kątomierzem
Czarne koty i mnóstwo dobrej roboty