Kosmos

Kuchnia – Zabrze

Materiały

Korpusy
laminat KP Biały gładki
Fronty
płyta MDF lakierowana
szkło lacomat w ramie aluminiowej
Blaty
laminat Kronospan Andromeda Sirius
Okucia
zawiasy: Blum Clip Top
szuflady: GTV
uchwyty: Zobal U-9

Montaż – październik 2015

W zakresie prac
projekt, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt i opracowanie techniczne
Łukasz Bernaciak
Montaż
Włodek Sitnikow, Łukasz Bernaciak

Przebieg prac

W tym projekcie do dyspozycji mieliśmy niewielkie pomieszczenie, które na dodatek miało funkcję przelotnego. Należało zatem opracować koncepcję, która z jednej strony zakładałaby możliwie najwygodniejsze użytkowanie bezpośrednio zabudowy meblowej – ale z drugiej strony pozwalałaby na wygodne poruszanie się przez pomieszczenie bez potrzeby przewracania się o elementy zabudowy po drodze. Zadanie, co tu dużo mówić, nie najłatwiejsze.

Wyszliśmy od trzech propozycji:

01 01
02 01
03 01 1

Co ciekawe – tylko pierwsza propozycja zakładała zabudowę przestrzeni w oryginalnej postaci. Druga i trzecia propozycja zakładała przesunięcie drzwi w zupełnie inne miejsce. Po konsultacji z Klientami okazało się, że przesunięcie drzwi jest możliwe. Kolejną sprawą techniczną determinującą wybór koncepcji była kwestia instalacji gazowej. W pomieszczeniu wykonywana była podłoga podniesiona i musieliśmy założyć dwa potencjalne miejsca, gdzie mogłaby się znaleźć płyta grzewcza.

W końcu techniczne kwestie zostały pomyślnie rozwiązane i wybór koncepcji został dokonany.

01
03
06
02
04
07

Podczas przygotowania dokumentacji wykonawczej do projektu powstał szybki pomysł zmiany koncepcji kolorystycznej. Chodziło o układ pasa niebieskiego lakieru w zabudowie ściany. Klientowi wysłaliśmy dwie możliwości…

06
06 02

… z których wybrana została wersja pozioma. Stwierdziliśmy, że takie umiejscowienie pasa koresponduje z grafiką na szkle i ogólnie wygląda ciekawiej. Wybrano także ostateczną grafikę do zadrukowania na szkło.

Fotolia 73515762 XXL mały

Co ciekawego w tym projekcie możemy znaleźć? Kilka rzeczy. Przede wszystkim ciekawa konstrukcja barku. Barek składa się z dwóch warstw – jedna w kolorze blatu, druga biała. Powoduje to interesujący efekt estetyczny, ale przede wszystkim zapewnia stabilność barku.

R1015 9

Kolejną ciekawą sprawą jest podział na strefy wysokościowe blatów. Blaty na różnych wysokościach dopasowanych do użytkowników są znacznie wygodniejsze, niż po prostu standardowa wysokość blatów.

R1015 14

Sprawą typowo wykonawczą, ale niemniej interesującą są blendy lakierowane boczne w konstrukcji zabudowy ściennej. Dają one efekt zespolenia zabudowy meblowej z pomieszczeniem i likwidują nierówności ścian.

R1015 10 63
R1015 10 62
R1015 10 61
R1015 10 60

Proces realizacji

Efekt końcowy

Wyjątkowo estetyczny projekt
Grzanie na wyspie