Kuchnia Radzionków Sadowa

Zabudowa kuchenna

077 19 k 3
Zakres prac
Zabudowa kuchni w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty w Radzionkowie. W naszym zakresie prac znajdowało się opracowanie koncepcji, dokumentacji technicznej, produkcja oraz montaż mebli.
Wykonawcy projektu
Projekt – Łukasz Bernaciak
Opracowanie techniczne – Włodzimierz Sitnikow
Produkcja i montaż – Marcin Aleksy, Sebastian Bil, Krzysztof Rychły, Maciek Owczarek
Termin wykonania
czerwiec 2019
Materiały
Korpusy
Egger U899 ST9 Cosmos szary, Czerń aksamitna
Elementy widoczne
Płyta akrylowa Rehau 1903L Moro
Fornir – dąb naturalny, lakierowany
Blat
Płyta drewniana: dąb naturalny, miniwczepy, olejowosk

Zawiasy Blum Clip Top i Clip Top Blumotion
Uchwyty krawędziowe Zobal U-9
Szuflady Blum TandemBox Antaro
Kosz cargo Peka Snello

Kuchnia Radzionków Sadowa

Realizacja znajduje się w niewielkim mieszkaniu w bloku wielkopłytowym. Zakres naszych prac obejmował zabudowę kuchenną.

Ciasne mieszkanie w typowym bloku z ostatnich dekad XX wieku stało się nietypowe i uzyskało zupełnie inny odbiór. Wszystko to po drobnych przeróbkach i wyburzeniach. W efekcie, po wejściu do mieszkania, znajdujemy się w dużej przestrzeni pełniącej jednocześnie funkcję przedpokoju, kuchni i salonu. Osobno wydzielone pozostały jedynie łazienka i pokoje.

Nasza zabudowa kuchenna bezpośrednio graniczy z przedpokojem i jest w całości wyeksponowana od strony salonu. Założyliśmy układ maskujący swoją bryłą solidny szacht wentylacyjny znajdujący się tuż przy wejściu. Pozostała część zabudowy jest prosta i wynika bezpośrednio z pełnionych funkcji.

Czerń zabudowy kuchennej jest kontynuacją czarnej ściany w przedpokoju. Granica pomiędzy kuchnią a przedpokojem całkowicie się zaciera. Dąb naturalny na blacie i na frontach zabudowy wiszącej jest powtórzeniem dębowego parkietu i jednocześnie doskonałym łącznikiem pomiędzy kuchnią i salonem.

Z punktu widzenia osób przebywających w salonie, nasza zabudowa powinna być dobrym tłem. Za dobre tło tutaj uważamy takie, które nie rzuca się w oczy i wprowadza do wnętrza spokój. W osiągnięciu takiego efektu pomogła maksymalna prostota formy oraz niezbyt zróżnicowana, kontrastowa kolorystyka zabudowy, które czynią ją spokojną i czytelną.

Charakter wnętrza, choć nowoczesny, miejscami miał przywoływać ducha czasów powstawania wielkopłytowych maszyn do mieszkania. Na jednej ze ścian salonu został odsłonięty surowy beton. Na ścianie z zabudową kuchenną, pomiędzy blat a szafki wiszące, trafiły małe, kwadratowe, białe kafle przypominające te w słynnych łaźniach robotniczych albo barach mlecznych. Dobry odbiór całości potęguje naturalne drewno w połączeniu z głęboką czernią akrylowych płyt.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Mieszkanie Knurów Wiosenna
Mieszkanie Gliwice Damrota