Grzanie na wyspie

Kuchnia – Gliwice

Materiały

Korpus
laminat KP Biały gładki
Fronty
płyta MDF lakierowana
Blaty
laminat Kronospan Olcha Bagienna
Okucia
zawiasy: Blum Clip Top
szuflady: Blum Tandembox
uchwyty: Zobal U-9

Montaż – wrzesień 2015

W zakresie prac
projekt, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt i opracowanie techniczne
Łukasz Bernaciak
Montaż
Włodek Sitnikow, Łukasz Bernaciak

Przebieg prac

Koncepcja projektu została opracowana za pierwszym razem – i od razu trafiła w gust Klienta. Minimalizm formy łączy się tutaj z maksymalnym wykorzystaniem tego, na co pomieszczenie pozwala. Generalny układ został zaprojektowany właściwie za pierwszym razem i bez zasadniczych poprawek przeszedł do projektu wykonawczego.

01 04
koncepcja 01 widok z góy z wymiarami

Jedynym punktem, nad którym trwały dyskusje było wykończenie dolnego pasa szafek wiszących. W grę wchodziły 3 możliwości – ramki aluminiowe ze szkłem mlecznym, szkło z grafiką oraz po prostu biały lakier.

Po głębszym zastanowieniu się Klient wybrał wersję lakierowaną – skoro już idziemy w kierunku minimalizmu, to trzymajmy się koncepcji.

03 01
03 02
02 03

Ciekawostką nieczęsto spotykaną jest w tej realizacji rozwiązanie narożnika. Zastosowaliśmy tutaj rozwiązanie Blum Space Corner. Naszym zdaniem to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku, jeśli chodzi o wykorzystanie narożników.

Rozwiązaniem nieco częściej spotykanym, ale przez to niemniej ciekawym jest rozwiązanie wyspy kuchennej. Rzecz polega tutaj na umieszczeniu dużych szuflad pod płytą indukcyjną oraz dwóch koszy Cargo po bokach. Gotowanie w takim miejscu to czysta przyjemność.

R009 16 04 6
R009 16 02 9

Proces realizacji

Efekt końcowy

Kosmos