Kuchnia Gliwice Las Dąbrowa

Kuchnia ze spiekiem kwarcowym

IMG 7422
Zakres prac
Kuchnia z frontami szklanymi oraz blatem ze spieku kwarcowego Dekton. W zakresie wykonanie koncepcji, projektu wykonawczego, produkcja oraz montaż.
Wykonawcy projektu
Projekt – Łukasz Bernaciak
Opracowanie techniczne – Włodzimierz Sitnikow
Produkcja i montaż – Krzysztof Rychły, Michał Żmuda
Termin wykonania
listopad 2020
Materiały
Korpusy Egger U708 ST9 Szary jasny
Szkło Colorimo 7M44 SATI Szampański
Blat DEKTON Opera Natural Collecion
Uchwyty Schwinn 2930

Zawiasy Blum Clip Top i Clip Top Blumotion
Szuflady Blum TandemBox Antaro
System LED Hafele LOOX

Czy kuchnia ze szkła i ceramiki brzmi absurdalnie? Wcale nie! Przedstawiamy Państwu zabudowę, w której wszystkie widoczne elementy wykonaliśmy właśnie z tych materiałów.

Jest coś, co czyni tę zabudowę lżejszą wizualnie.
Jak zawsze jest to przede wszystkim zasługa przemyślanego układu funkcjonalnego. Proste cięcia tworzą przewidywalny rytm, który nie budzi wątpliwości i nie powoduje niepotrzebnego chaosu. Ciężar głębokiej zabudowy słupkowej znika w ściennej wnęce. Symetryczne podziały kryją we wnętrzu kilka niespodzianek. Na ich poszukiwanie zapraszamy do rysunków w zakładce „Projekt”.

W dotyku jest delikatna jak porcelana.
I tutaj kluczową rolę odgrywa wykończenie. Blaty i okładziny ścienne zostały wykonane z cienkiego spieku kwarcowego. Jednolity i delikatny wzór wtapia się w kolorystykę ścian a my mamy wrażenie, jakby blaty były częścią ściany a nie elementem zabudowy.
Dodatkowo widoczne elementy zabudowy zostały pokryte matowym szkłem. Głębia matu jest spotęgowana grubością szkła i jeszcze bardziej wyczuwalna niż w przypadku płyt akrylowanych.

Kuchnia niemalże lewituje…
Włączamy oświetlenie i bryły zamieniają się w cienkie plastry. Szkło w kolorze kaszmiru pochłania światło, zaskakująco traci kontrast i wtapia się w ściany. Nasza uwaga skupia się na jasnej przestrzeni blatu, gdzie niskie szafki wiszące toną w świetle i tracą cały swój ciężar.

Dom Mikołów
Kuchnia Ruda Śląska