Skosy przytłaczają a garderoba wciąż lekka

Garderoba – Bytom

Materiały

Całość
laminat Egger W980 Biały Platynowy
Okucia
Wurth

Montaż – listopad 2016

W zakresie prac
projekt, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt i opracowanie techniczne
Łukasz Bernaciak
Montaż
Włodek Sitnikow, Łukasz Bernaciak

Przebieg prac

Przedstawiamy Państwu garderobę zaprojektowaną w pomieszczeniu o rzucie prostokąta z mocno ściętym sufitem. Pomieszczenie miało być użytkowane przez dwie osoby.
Zaproponowaliśmy dwie proste, symetryczne zabudowy po lewej i po prawej stronie od wejścia. Ściany w pomieszczeniu były nadzwyczaj proste więc pokusiliśmy się o wykonanie zabudowy prawie bez blend – listew wypełniających przestrzeń pomiędzy meblem a ścianami.
Każda ze stron zabudowy musiała składać się przynajmniej z dwóch segmentów – inaczej nie byłoby możliwe wstawienie mebli do pomieszczenia. Zależało nam na tym, żeby segmentowe podziały bryły nie zdominowały przestrzeni i nie poszatkowały jej zbyt mocno. Postanowiliśmy stosować drążki szafowe zamiast niektórych pionów płytowych. Nie wstawiliśmy też żadnych szuflad w samych zabudowach i zestawiliśmy je w jednej komodzie ustawionej pomiędzy nimi, na wprost od wejścia.

Okazało się, że wyrzucenie szuflad z zabudów i stosowanie drążków jako pionów dało świetne efekty. Ilość możliwości zagospodarowania przestrzeni w zabudowach znacznie wzrosła a układ nabrał sensu. Wizualnie zabudowa stałam się dużo lżejsza.
Ogólna koncepcja pozostała bez zmian. Jedna strona zabudowy nieco zmieniła swój układ.

Przygotowaliśmy rysunki wykonawcze i zabraliśmy się do pracy ?

Proces realizacji

Efekt końcowy

Projekt z barkiem w technologii HPL
Zabudowa w stylu angielskim – odsłona II