Biała na zewnątrz ale w środku całkiem czarna

Kuchnia – Gliwice Gruszczyńskiego

Materiały

Fronty dolne
płyta MDF lakierowana, połyskowa
Fronty górne
laminat Egger H1180 ST37 Dąb Halifax Naturalny
Korpusy
laminat Egger U899 Cosmos Szary
Blaty
laminat Egger U999 ST89 Czarny
Okładziny ścienne
szkło lakierowane
Okucia
zawiasy: Blum Clip Top Blumotion
szuflady: Blum Tandembox Antaro
uchwyty: wyfrezowane we frontach
kosz: Cargo Peka Snello

Montaż – wrzesień 2017

W zakresie prac
projekt, opracowanie techniczne, produkcja, montaż

Wykonawcy projektu

Projekt
Łukasz Bernaciak
Opracowanie techniczne
Włodek Sitnikow
Montaż
Krzysztof Rychły, Łukasz Bernaciak

Przebieg prac

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu kolejną realizację kuchni z kilkoma niecodziennymi rozwiązaniami.

Zostaliśmy poproszeni o zaprojektowanie zabudowy kuchennej w pomieszczeniu z charakterystyczną wnęką. Na szczęście pomieszczenie zastaliśmy w trakcie gruntownego remontu, stąd mieliśmy dosyć sporą swobodę w projektowaniu instalacji. Pierwsza koncepcja była możliwie najprostsza. Do wnęki schowaliśmy lodówkę a na najdłuższą ścianę trafiła zabudowa z blatem roboczym.

Po obejrzeniu zaproponowanego układu klientka stwierdziła, że przydałoby się więcej przestrzeni roboczej. Postanowiliśmy zatem wejść z blatem na ścianę z oknem.

Równolegle powstawały koncepcje kolorystyczne pomieszczenia, w którym oprócz bieli akcentem miały być czarne meble wolnostojące i drewniana podłoga. Zestaw kolorystyczny uzyskał odzwierciedlenie także w samej zabudowie. Biała bryła szafek stojących została oddzielona od drewnianej bryły szafek wiszących czarną wnęką nad blatem. Dodatkowo wnęka z lodówką została całkowicie potraktowana jako czarna plama. Ku pozytywnemu zaskoczeniu wszystkich udało się dobrać kolor okleiny frontów górnych szafek tak, że był niemal identyczny do koloru drewnopodobnej podłogi.

Ciekawym rozwiązaniem jest osobliwa zabudowa rur kaloryfera na ścianie z oknem, która znacznie podniosła poziom estetyki w pomieszczeniu. Niech sami Państwo ocenią.

Kombinowaliśmy jeszcze trochę z umiejscowieniem kuchenki mikrofalowej.

Układ z mikrofalówką w szafce wiszącej wydawał się być jednym z bardziej korzystnych, jednak znacznie ograniczał spektrum wyboru sprzętu ze względu na konieczność posiadania frontu otwieranego na prawą stronę.

Ostatecznie mikrofalówka trafiła obok piekarnika, bezpośrednio pod blat. Dla zwiększenia efektu czarnych wnęk wykonaliśmy korpusy szafek w całości z czarnych płyt a dolne szafki uzyskały białe kanty widoczne spomiędzy białych frontów.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Proces realizacji

Efekt końcowy

Minimalizm na biało
Poczuj miętę